İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GoPro Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Aksiyon kamerası olarak da bilinen GoPro kameralar, hareket halindeyken rahatça kullanabildiğiniz ve aksiyon sporları yaparken size eşlik edebilme kabiliyetine sahip kameralardır. Yüksek çözünürlük özelliğine sahip olan bu kameralar ile ekstrem sporları yaparken bile rahatça video çekebilirsiniz. Suya, toza ve darbeye karşı dayanıklı olan GoPro kameralar aynı zamanda geniş açıya sahip oldukları için heyecan tutkunlarının vazgeçilmez modellerinden birisidir. 

Yalnızca ekstrem sporlar yapan kişiler için değil, aynı zamanda çeşitli özellikleri sayesinde sinema sektöründe de tercih edilen bu kameralar, Need for Speed, Gravity gibi önemli sinema filmlerinde kullanılarak görüntü kabiliyetini kanıtlamayı başarmışlardır. 

GoPro’lar aynı zamanda beraberinde işlerinizi kolaylaştıran birçok aksesuara da sahiptir. En çok kullanılan aksesuarları arasında ise kafa bandı, Xshot telefon tutacağı, GoPro göğüs askısı, GoPole Base tripod, GoPro Wifi kumanda aksesuar seti ve GoPro Portable powerbanki söyleyebiliriz. Çekim tutkunları için profesyonel bir kullanım sağlayan bu kameralar, sektörün vazgeçilmez parçaları arasındadır. 

GoPro kameraları paraşütten atlarken ya da yazın dalış yaparken vücudunuza sabitleyerek rahatça kullanabilirsiniz. Vücudunuza sabitli olan kameralarda aynı zamanda sarsıntı önleyici lensler ve yüksek hızlı kayıt özellikleri bulunduğu için size profesyonel bir görüntü sunabilmektedir. Toz, su ve güneşe karşı dayanıklı olan bu kameraları dilerseniz mobil uygulamaları üzerinden de kontrol edebilir ve görüntüleri rahatça telefonunuza aktarabilirsiniz. 

Ekstrem çekimleri oldukça kolaylaştıran bir diğer aksesuar parçası ise vantuz aparatıdır. Bu aparatı sörf tahtanızın üzerine ya da arabanıza sabitleyerek rahatça çekim yapabilirsiniz. Normal kameralara göre geliştirilmiş olan birçok özelliği sayesinde GoPro’lar sizin de aradığınız o kamera olabilir. 

GoPro’nun Avantajları Nelerdir? 

Normal kameralara göre oldukça farklı ve yüksek bir performans sunan GoPro kameraları yalnızca güzel vakitlerinizi kaydetmek için kullanmak yerine güvenlik amaçlı olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin bisikletinizin ya da herhangi bir aracınızın üzerine bağladığınız kamera sayesinde trafikte hatalı sürüşleri ya da sizi tehlikeye atacak durumları kayıt altına alabilirsiniz. Aynı şekilde hatalı bir durum olması durumunda bu görüntüleri sigortalarda ya da kaza raporlarında delil olarak gösterebilirsiniz

GoPro Kaç Metreye Kadar Su Geçirmez? 

GoPro kameraların ekstrem durumlar için oldukça dayanıklı olduğunu ve su, toz, güneş ya da basınç gibi durumlara karşı tercih edilebilir bir model olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Her ne kadar dayanıklı olduğu söylense de bazı noktalarda aklınızda soru işaretleri kalabilir. Size ve sizin cesaretli eylemlerinize eşlik edecek olan kameraların dayanıklı olduğunu düşünerek onları çok güç durumlar altında bırakmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. 

GoPro kameraların su geçirmezlik özelliği kendi aralarında farklılıklar göstermektedir. Örneğin GoPro Hero9 kameralar 10 metreye kadar su geçirmezlik özelliği gösterirken bu durum diğer modellerde 30 metreye kadar yükselebilmektedir. Yine de kameranın uzun ömürlü olması için 10 metreden fazla derinliklerde kamerayı kullanmamaya özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın