İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Huawei Kime Aittir? 

Genel merkez olarak Çin’de 1987 yılında kurulan ve günümüzde en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi olarak bilenen Huawei, teknolojinin pek çok alanında üretime devam etmektedir. Dünya üzerinde 170.000’den fazla çalışanı olan bu özel kuruluşun 21 adet AR-GE tesisi bulunmaktadır. Şirketin ikinci büyük AR-GE merkezi ise ABD ile yaşanılan gerginlikler neticesinde Türkiye’de kurulmuştur.

Bu gerginliğin bir sonucu olarak Google, 20 Mayıs’tan sonra Android işletim sistemlerinin güncellemelerini Huawei için sınırlamış ve bu durum karşısında Huawei, kendi işletim sistemi olan HarmonyOS sistemini geliştirerek 2 Haziran 2021’de dünyaya tanıtmıştır. Kendine ait olan işletim sistemiyle birlikte Smart TV, akıllı telefonlar, tablet ve bilgisayarlar, giyilebilir teknoloji ürünleri üreterek sektörün birden çok alanında rakipleriyle ciddi bir yarış halinde var olmaya devam etmektedir. 

Huawei P40 Pro Özellikleri Nelerdir? 

Piyasada fiyat olarak 12.000₺-15.000₺ bandında değişiklik gösteren ve Mart 2020’de piyasaya çıkan Huawei P40 Pro, siyah, gümüş ve beyaz renkleriyle kullanıcılara çeşitlilik sunmaktadır. OLED ekran teknolojisine sahip olan Huawei P40 Pro, 441 PPI piksel yoğunluğu ve 104,03 cm2 ekran alanıyla telefonundan rahatça oyun oynamak isteyenler ya da ekrandan yüksek performans bekleyenler için kaliteli bir ekran kullanımı sunmaktadır. Çerçevesiz tasarımı, ekran içerisine yerleştirilmiş kamerası ve DCI-P3 renk uzayını barındırması açısından bir ekrandan beklenen tüm performansı kullanıcıya sunar. 

Kablolu ve kablosuz şarj edilebilme özelliği sayesinde rahat bir şarj imkânı bulunmaktadır. Piyasadaki diğer rakipleriyle karşılaştırıldığı zaman oldukça iyi bir batarya kapasitesi sağlayan Huawei P40 Pro 4200 mAh kapasiteye sahiptir. 40 W şarj gücü sayesinde hızlı şarj imkanı olan bu markanın ayrıca 22.5W özelliğe sahip şarj özelliği de bulunmaktadır. 

8 çekirdek CPU’ya sahip olan P40 Pro 2.86 GHz performansıyla kullanıcıya hızlı ve rahat bir kullanım sağlamaktadır. 64-bit işlemci mimarisinin yanında 8 GB RAM’i bulunmaktadır. Suya ve toza dayanıklı olan bu model farklı ortamlarda kullanıma da müsaittir. 

Huawei P40 Pro Kaç İnçtir? 

16 milyon rengi tanıyabilme özelliği sayesinde ekrandan yüksek performans bekleyen kişilerin taleplerini karşılayan Huawei P40 Pro kaç inçtir sorusunu cevaplayalım,  6.58 inç ekrana sahiptir. Piyasadaki diğer modellere göre geniş bir ekran özelliği sergileyen ekranın, ekran/gövde oranı %90.57’dir. 90 Hz ekran yenileme hızıyla esnek kullanım sağlayan bu model, 1200×2640 piksel ekran çözünürlüğü sağlar. 

Yorumlar kapatıldı.