İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Xiaomi Nedir? Hangi Özelliklere Sahiptir? 

Merkezi Pekin’de bulunan Çinli bir elektronik şirketi olan Xiaomi, giyilebilir teknolojik ürünler, tabletler ve bilgisayarlar, akıllı telefonlar gibi birçok teknolojik ürünü üreten ve geliştiren bir kuruluştur. Apple, Samsung ve Huawei’den sonra teknoloji devleri arasında yer alan Xiaomi’nin yaptığı en büyük çalışmalardan biri ise Andorid tabanlı bir işletim sistemi olan MIUI işletim sistemini geliştirmesidir. 

Xiaomi üst düzey ve amiral gemisi telefonlar olarak Mi telefonlarını üretmektedir. POCO markası ise yine Xiaomi’ye ait olan bir alt marka olarak orta sınıf akıllı telefon sınıfında bir seri olmuştur. Bu POCO telefonlar, Android destekli olarak şirketin ürettiği MIUI kullanıcı arayüzünü kullanmaktadırlar. Hindistan’da 2018 yılında en çok satan akıllı telefon olan POCO, amiral gemisi olan Mi serisini geçerek gerek özellikleri gerekse kendisine duyulan talep sayesinde zirveyi aldı. 

Redmi ise yine Xiaomi tarafından geliştirilen ve Temmuz 2013’te piyasaya uygun fiyatlı bir giriş/orta seviye cihaz olarak sunulmuştur. Redmi modellerinde Redmi giriş seviyesini ifade ederken orta seviye Redmi Note, üst seviye ise Redmi K olarak ayrıldı. 2014’ün ilk çeyreğinde Çin’in sahip olduğu akıllı telefon sevkiyatının %14’lük bir dilimi ise Redmi marka telefonlara ait olduğu belirlendi. 

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Özellikleri Nelerdir?

25 Mart 2021’de Türk piyasasına giren Redmi Note 10 serisi, birbirinde farklı geliştirilmiş özellikleri ile tercih edilen bir model olmuştur. Piyasada 8.000₺-10.000₺ arasında değişen fiyat aralığına sahip olan Redmi Note 10 Pro, 256 GB dahili depolama özelliğiyle beraber 8 GB RAM’e sahiptir. 5260 mAh batarya kapasitesine sahip olan Redmi Note 10 Pro hızlı şarj özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilir. Suya dayanıklılığı olmayan bu model, 6.47 inç ekran ve 60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir.

İşlemci seti olarak Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 730G bulundurmaktadır. 8 çekirdek CPU’ya sahip olan Redmi Note 10 Pro, GPU olarak Adreno 618 ile desteklenmiştir. Modelin beyaz, yeşil ve siyah renklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. 2G-3G-4G ve 4.G desteği olan modelde MIUI 11 arayüzü kullanılmaktadır.
 

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Kaç Megapikseldir?

Beş arka kamera ve bir ön kameraya sahip olan Redmi Note 10 Pro, kamera özellikleri açısından rakipleriyle yarışan özelliklere sahiptir. İkinci arka kamerası 20 MP çözünürlüğe ve 6 elementli lense sahiptir. Üçüncü kamerası 5 MP çözünürlük sağlar. Dördüncü kamerada 12 MP çözünürlük ve derinlik algısı özellikleri vardır. Beşinci arka kamera makro çekim özelliğine sahip olarak 2 MP çözünürlük ile diğer kameralara destek olur.

Ön kamera ise 32 MP ve 1080p video çözünürlüğüne sahiptir. Bunlarla birlikte ön kamerada portre modu, HDR, zamanlayıcı, yüz algılama gibi kullanımı kolaylaştıran özelliklerde bulunmaktadır.

Yorumlar kapatıldı.